Kim warto zostać w XXI wieku? – opłacalne zawody

Wiele osób stających u progu kariery zawodowej zastanawia się w którą stronę pójść, a dla ukierunkowanych w przedmiotach ścisłych najbardziej naturalnym wyborem wydaje się być firma programistyczna. Rozwijający się rynek technologii informatycznych sprawia, że wiele opłacalnych zawodów XXI wieku związanych jest z nimi bezpośrednio lub pośrednio.

Programista – zawód przyszłości 

Oczywiście wśród najbardziej opłacalnych zawodów na pierwszym miejscu znajduje się programista. Tworzenie programów antywirusowych dla wielkich korporacji, serwisów internetowych, czy przede wszystkim gier komputerowych daje niemal nieograniczone możliwości w tym zawodzie.

Poszukiwani są specjaliści znający język oprogramowania Java, którzy chętnie zatrudniani są przez każdą firmę programistyczną. Im szerszy wachlarz umiejętności, tym bardziej lukratywną posadę można zdobyć. W tej branży można bardzo szybko piąć się po szczeblach kariery.

Oczywiście należy wspomnieć tutaj jeszcze o rozwijającym się rynku, jakim jest tworzenie aplikacji internetowych. Specjaliści w tym zakresie są również niezwykle poszukiwani i każda firma programistyczna, która przyjmuje zlecenia na ich tworzenie przyjmie ich z otwartymi ramionami.    

Analityk Big data – niezbędny do rozwoju każdej firmy 

Szereg informacji firmy gromadzą obecnie w ramach profesjonalnego, dedykowanego oprogramowania, jakim się posługują. Niemniej jednak potrzebna jest osoba, która potrafi zanalizować wszystkie dane zarówno te dotyczące działalności firmy gromadzone w komputerach i na serwerach, jak i analizy ruchu generowanego na stronie internetowej i zachowań klientów i potencjalnych klientów.

W sieci nic nie ginie, a dobry analityk nie tylko potrafi wyłowić spośród milionów terabajtów danych te istotne, ale również przełożyć je na konkretne wnioski dla działów marketingu czy HR firmy.

Taki analityk potrzebny jest nie tylko w firmie informatycznej. W dobie korzystania przez firmy z marketingu w sieci, a także tworzenia platform sprzedażowych, konieczne jest korzystanie z usług firm it, zatrudniających analityków big data.           

Grafik komputerowy – zawód ciągle poszukiwany 

Są zawody na które w pewnym momencie kończy się zapotrzebowanie w siłę roboczą, do takich zawodów nie należy jednak grafik komputerowy, który może znaleźć pracę zarówno w firmie informatycznej, jak i programistycznej.

Trudno wyobrazić sobie jak wyglądałyby treści w internecie bez mrówczej pracy grafików komputerowych, którzy starają się im nadać jak najbardziej przejrzysty charakter, przy zabieraniu stosunkowo niedużej ilości miejsca na serwerze.

Zbyt „ciężkie” od treści i grafik strony długo się ładują, dlatego konieczna jest ścisła współpraca grafików komputerowych i programistów w firmie it. Znajomość odpowiednich narzędzi pozwala pogodzić doskonałą jakość z szybkim tempem ładowania strony. To dlatego ich tworzenie powierza się profesjonalistom z firmy informatycznej.    

Logistyk – koordynacja pracy w firmie to zawód przyszłości 

Trudno wyobrazić sobie pracę jakiejkolwiek firmy bez koordynacji pracy wszystkich działów. Tym zajmuje się logistyk. Musi on przewidywać pewne sytuacje i działać z wyprzedzeniem, aby zapobiegać wszelkim problemom, które mogą pojawić się w procesie sprzedaży, transportu, czy dystrybucji dóbr. Dlatego jego współpraca z firmą it, zajmującą się outsourcingiem it jest całkowicie uzasadniona.

Firma programistyczna stwarzając dedykowane oprogramowanie dla firmy i wdrażając je, na każdym etapie potrzebuje kontaktu z osobą, która monitoruje na bieżąco jego działanie i zgłasza ewentualne uchybienia czy braki, które nie zostały wychwycone w fazie jego testowania.  

Jest wiele zawodów, którymi warto się zainteresować ze względu na szerokie możliwości rozwoju.  Te związane z branżą it wydają się być najbardziej perspektywiczne.

Rozwój nowych technologii sprawia, że takie zawody będą stale poszukiwane, tak więc absolwenci kierunków informatycznych czy programistycznych nie muszą się martwić o znalezienie pracy w zawodzie, gdyż firm it nie brakuje na rynku.

Okazuje się, że nawet humaniści muszą przygotować się niejako na przekwalifikowanie. Obecnie umiejętności związane z it są poszukiwane w wielu profesjach. Warto więc postawić na kształcenie się w tym kierunku.              

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij