Rozwód – dlaczego warto się do niego przygotować

Rozwód – dlaczego warto się do niego przygotować?

Obecnie, w dwudziestym pierwszym wieku, rozwody stały się niezwykle powszechnym zjawiskiem, bowiem ludzie, jeżeli przestają się ze sobą dobrze porozumiewać, próbują poukładać sobie życie na nowo. Zazwyczaj małżonkowie starają się znaleźć kompromis i decydują się na rozwód bez orzekania o winie. Wtedy to ustalają optymalną formę opieki nad nieletnimi dziećmi, podejmują decyzję, z kim zamieszkają oraz dokonują podziału majątku wspólnego, którego dorobili się przez cały okres trwania związku małżeńskiego.

Jednak samo rozwodzenie się nie jest prostym procesem zarówno psychicznym jak i prawnym, dlatego przed rozwodem warto zwrócić uwagę na kilka aspektów i dobrze się przygotować poprzez znalezienie adwokata rozwody prowadzącego.

Profesjonalista – adwokat lub radca prawny

Przede wszystkim dobrym pomysłem podczas rozwodu jest skorzystanie z pomocy pełnomocnika procesowego, takiego jak na przykład adwokat czy radca prawny. W każdej miejscowości można znaleźć prawników – specjalistów od prawa rodzinnego, cywilnego oraz rozwodów.

Dlatego już na samym początku, podczas sporządzania pozwu rozwodowego prawnik, mający wiedzę praktyczną okazać się może niezastąpiony. Poza tym, pozew rozwodowy musi zostać bardzo dobrze uprawdopodobniony. Oznacza to, że strona, która wnosi pozew rozwodowy z orzekaniem o winie drugiego małżonka musi wykazać, że tylko i wyłączną winę rozpad związku ponosi współmałżonek.

Niezwykle istotne są w tym wypadku dowody, którymi pozew zostanie podparty. Adwokat, prowadzący rozwód z pewnością zwróci uwagę klienta na wszystkie maile czy smsy współmałżonka świadczące o zdradzie, zeznania świadków, potwierdzające rozpad związku czy po prostu nałóg, taki jak alkoholizm czy narkomania, poparty opinią lekarzy specjalistów.

Wszystkiego gatunku uzależnienia są na pewno wystarczającymi powodami, ażeby żądać rozwodu z orzeczeniem o winie współmałżonka. Obecnie również bardzo popularnymi, a przede wszystkim skutecznymi dowodami są rozmowy na forach społecznościowych, takich jak Facebook czy WhatsApp lub wyciągi z rachunków bankowych, potwierdzające płatności za restauracje czy hotele.

Dobro wspólnych dzieci

Co więcej, warto pomyśleć o adwokacie, gdy rozwód jest z orzekaniem o winie, a z małżeństwa pochodzą nieletnie dzieci. Wówczas właśnie następuje dokładna weryfikacja małżonka winnego rozpadu małżeństw przez sąd. Jest to bardzo istotne, ponieważ to właśnie sąd ma za zadanie sprawdzenia czy małżonek może sprawnie wykonywać władzę rodzicielską w sposób całkowity bez uszczerbku na dzieciach.

Każdy sąd, orzekając o rozwodzie z winy jednego z małżonków musi wydać właściwe orzeczenie, które z jednej strony będzie najkorzystniejsze nie tylko dla pokrzywdzonego małżonka, lecz z drugiej także dla wspólnych dzieci.

Adwokat prowadzący rozwód, powinien także zwrócić uwagę sądu na ustalenie, z którym z małżonków powinny mieszkać dzieci oraz określić zakres kontaktów z dziećmi osoby ponoszącej winę za rozpad małżeństwa. Rola adwokata, rozwody prowadzącego jest bardzo istotna, bowiem małżonkowie, którzy się rozwodzą, zazwyczaj nie potrafią się porozumieć nawet w kwestiach opieki nad dziećmi.

Rozwody – pomoc adwokata

Przy rozwodzie niezwykle ważną kwestią pozostają także sprawy majątkowe. Adwokat rozwody prowadzący, z pewnością zasugeruje najlepsze rozwiązanie podziału majątku i ustalenie obowiązku alimentacyjnego względem nieletnich dzieci. Do rozprawy należy się dobrze przygotować i przedstawić wszystkie dochody, koszty utrzymania dzieci, ich leczenia, nauki czy zwykłych potrzeb życiowych.

W tym wypadku także pomoc pełnomocnika procesowego jest niezbędna, bowiem może on także pomóc w uzyskaniu na przykład alimentów na jednego ze współmałżonków, w wypadku, gdy nie pracuje i zajmuje się dziećmi w domu. Sprawa rozwodowa zarówno z orzekaniem o winie jak i bez takiego wywołuje wiele nerwów oraz stresu.

Małżonkowie przytaczają przeciwko sobie dowody, sąd wysłuchuje zeznań świadków. W związku z tym bardzo przydatny jest udział adwokata lub radcy prawnego, którzy pomagają przebrnąć przez wszystkie prawne niejasności.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij