Radca prawny czyli prawo cywilne i administracyjne

Jak się okazuje różnica między typowym prawnikiem a radcą prawnym nie jest wcale taka wielka i w wielu kwestiach dziedziny prawa, wspomniane różnice zacierają się w znaczący sposób. Oczywiście pełnoprawny adwokat może nam pomóc w sprawach karnoskarbowych lub karnych, Natomiast radca prawny, może nam pomóc w przypadku gdy, przepisy danego prawa podchodzą pod prawo administracyjne lub cywilne, wtedy bez żadnego wyjątku, to właśnie radca prawny, okazuje się odpowiednim wyborem. Współczesny radca prawny w wielu kwestiach formalnych, może nam przypominać typowego adwokata. Prawdziwy radca prawny, również ma dużo pracy, zwłaszcza, że sprawy związane z prawem administracyjnym, bywają bardzo skomplikowane i długie, podobnie jak sprawy cywilne, gdzie nie zawsze wiadomo, ile dana sprawa potrwa.

Na pewno wiedza radcy prawnego, nie jest wcale, aż tak bardzo różniąca się od zwyczajnego adwokata. W sprawach cywilnych główną wartością jest równowaga stron. To właśnie dlatego w sprawy cywilne tak bardzo różnią się od prawa administracyjnego, ale nawet w takich bardziej skomplikowanych sprawach, radca prawny również może się sprawdzić.

Czym się różni prawo administracyjne od cywilnego?

W praktyce wspomniane wyżej prawo administracyjne, polega na tym, że jedna konkretna strona ma o wiele większą władzą nad drugą. Tak więc odpowiednia relacja tworzy pewną przynależność, ale tylko i wyłącznie w oparciu o ogólny kontekst prawny, nie odnoszący się do życia realnego.Zwykła osoba zawierająca umowę z firmą telefoniczną czy inną instytucją w momencie wejścia w konflikt prawny, odpowiada na zasadzie prawa cywilnego a nie administracyjnego. Sama umowa niezależnie od wszystkiego, nie ma na to żadnego wpływu, ponieważ w takich działaniach zawsze obowiązuje pełny stosunek cywilnoprawny.

Radca prawny podczas spraw rodzinnych

Jak się okazuje radca prawny, ma więcej możliwości niż się wydawało, ponieważ może on również reprezentować klienta w sprawach rodzinnych. Jak najbardziej możemy skorzystać z pomocy radcy prawnego i nie jest to prawnie zakazane. Otóż osoba będącą radcą prawnym, ma możliwość takiego samego wykazania się jak przy sprawach administracyjnych czy cywilnych.Wiele osób o tym nie wie, ale możliwość skorzystania z usług radcy prawnego, jest uzasadniona, ponieważ doskonale radzi on sobie w podobnych postępowaniach. Nie jesteśmy więc zmuszeni zatrudnić adwokata, jako pełnoprawnego reprezentanta naszych interesów, gdy radca prawny, może zrobić praktycznie to samo.

Czy warto być radcą prawnym

Jeśli dana osoba nie zamierza zajmować się sprawami karnymi czy skarbowymi, to bycie radcą prawnym jest jak najbardziej wskazane. Niestety radca w przypadku dwóch dziedzin nie może zrobić praktycznie nic, ponieważ wymagane są pełne uprawnienia adwokacie, ale w każdym innym przypadku radca prawny, jest osobą niezastąpioną, która doskonale radzi sobie w sytuacjach, gdzie pojawia się konflikt prawny. Oczywiście radca prawny, może również liczyć, na zainteresowanie klientów, poza salą sądową, zwłaszcza jeśli potrzebna jest porada na miejscu.Na pewno radca prawny, każe cieszyć się zainteresowaniem, ze strony własnych klientów, dlatego tego typu zawód, na pewno jest w stanie dużo zyskać, zwłaszcza w oczach zwykłych, ludzi o czym trzeba zawsze pamiętać. Pamiętajmy, że radca prawny, jest w stanie godnie nas reprezentować, także w ważniejszych sprawach cywilnych i administracyjnych. To bardzo ważne i uzasadnione, ponieważ radca prawny, naprawdę nam pomoże.

1 comment

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij