Prostota czy finezja - projektowanie logo

Prostota czy finezja – projektowanie logo

Czym powinno charakteryzować się dobre logo firmowe, aby było zapamiętane? Czy prostota projektu logo może iść w parze z finezją? Sprawdź, jak uzyskać logo, które zapewni Twojej firmie długotrwały sukces.

Historia i sens logo

Znak Centrali Produktów Naftowych (CPN) był stworzony w latach 60. XX wieku i był uważany za jeden z najlepszych w historii polskiego wzornictwa. Opracowano wówczas pierwszą księgę znaku w Polsce, czyli dokument ustalający zasady stosowania elementów graficznych – kolor, znak, typografia. Był on doskonałym przykładem na sposób komunikowaniu odbiorcom o swojej obecności i budowaniu świadomości na rynku – można ten proces nazywać tworzeniem marki. Celem logo firmowego jest spójna identyfikacja i wyróżnienie danej firmy pośród konkurencji.

Charakterystyka dobrego logo firmowego

Grafika użytkowa oraz znaki otaczają nas z każdej strony. Aby projekt logo firmowego można było uznać za dobry, musi być ponadczasowy. Wystarczy spojrzeć na logo PKO czy Coca Cola, które są z nami długie lata i stale nabierają na sile. Przemyślany projekt logo to podstawa, a w jego przygotowaniu niezwykle istotne jest dogłębne zrozumienie rynku i odbiorcy.

Kolejną cechą dobrego projektu logo firmowego jest jego prostota i praktyczność. Mało skomplikowane, z ograniczoną ilością kolorów formy są łatwiejsze do zapamiętania i umieszczenia np. na projekcie ulotki czy wizytówce. Ważne jest również dopasowanie tematyki i specyfiki logo firmowego do Twojej firmy – musi ono nieść przekaz, wyrażać wartości i filozofię firmy, jak również tworzyć pozytywne skojarzenia. Dobór kolorystyki i czcionki jest kluczowy.

Liczy się także oczywiście skuteczność, czyli zapamiętywalność – aby projekt logo firmowego „wpadał w oko” odbiorcom, warto zlecić jego stworzenie profesjonalnej agencji na robimylogo.pl. Możemy skorzystać wówczas z kompleksowej oferty, gdzie znajdziemy projekt ulotki, projekt wizytówki i papieru firmowego czy projekt rollup.

Zalety zlecenia projektu logo profesjonalnej firmie

  • Doświadczona kadra – na robimylogo.pl Twoim logo firmowym zajmą się graficy z długoletnim stażem, którzy do każdego zlecenia podchodzą indywidualnie i wkładają serce w projekt.
  • Szybka realizacja, czyli zadowoleni klienci – propozycję projektu możesz otrzymać już na następny dzień, więc nie tracisz cennego czasu i możesz szybko działać z rozbudową swojej marki!
  • Niskie ceny – robimylogo.pl oferuje najniższe ceny na rynku oraz atrakcyjne pakiety do wyboru na każdą kieszeń. Sprawdź cennik logo.
  • Realizacja zamówienia online – cały proces tworzenia projektu logo czy projektu ulotki odbywa się przez Internet, więc to wygoda i oszczędność czasu dla Ciebie!
  • Rozpoznawalność i wyróżnienie na tle konkurencji – dzięki profesjonalnemu logo firmowego zdobędziesz szacunek i rozpoznawalność w branży.
  • Estetyka i kreatywność – projekty są tworzone z zachowaniem norm, każdy z nich jest unikalny i atrakcyjny wizualnie.
  • Poprawki w cenie – masz uwagi na etapie tworzenia? Zostaną uwzględnione, aby Twoje logo firmowe było idealne!
  • Zaufanie i profesjonalizm – portfolio robimylogo.pl możemy zobaczyć wiele różnorodnych projektów logo, które zostały stworzone we wcześniejszych współpracach. Dołącz do grona zadowolonych klientów!

Inwestycja w projekt logo czy projekt ulotki to doskonały krok dla rozwoju marki – rozpoznawalność wizualna zapewni Ci zysk i sukces. Nie zwlekaj dłużej, zamów swoje logo firmowe już dziś!

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij