Nowe przepisy karne

Warto zauważyć, że w tym roku bardzo kompleksowo, podchodzi się do spraw karnych. Chodzi tu przede wszystkim o zwiększenie zakresu sankcji, gdzie karencja może trwać nawet 30 lat. Oczywiście należy mieć świadomość, że dzisiaj urealnienie pewnych kar orzekanych przez sądy, to w pewnym sensie podstawa i nic dziwnego, ponieważ ma to w końcu prowadzić do realności danej kary.

Proces elastycznego rozwiązania, daje również rozszerzenie zakresu w którym to kary są naprawdę surowe i adekwatne do popełnionego czynu. Oczywiście zakłada się nie tylko karę, ale i większe kwoty zadośćuczynienia dla ofiar, które w tym przypadku są najbardziej poszkodowane. W wielu przypadkach przyszła resocjalizacja ma być dłuższa i prowadzić osobę osadzoną, do większej samorefleksji.

Prawo z właściwego punktu widzenia

Oczywiście nie zawsze jest to możliwe, ale mimo wszystko, górna granica kary, za najcięższe przestępstwa, powinna być o wiele wyższa, niż jest to teraz widoczne. Należy mieć świadomość, że ogólne zaostrzenie kary, jest bardzo ważne, ponieważ ma to stanowić terapię szokową, także dla tych osadzonych, którzy dopuścili się jedynie drobnych przestępstw. W ten sposób mają oni mieć nauczkę i nigdy więcej, nie wracać na złą drogę.Oczywiście w założeniach takie zmiany, wydają się być dzisiaj kluczowe, ale ostatecznie nie zawsze tak jest. Należy mieć świadomość, że prawo karne powinno chronić bardziej przestępstw, ponieważ to właśnie one są tutaj najbardziej poszkodowane. Co najważniejsze waga przestępstwa czy jego stopień szkodliwości nie powinien mieć tu żadnego znaczenia.

Jeśli zrobimy coś złego

Kara jest karą niezależnie od tego co się zrobiło. Na pewno znaczenie ma również późniejszy proces wychowawczy, który ma na celu wyszukanie miejsca błędu i jego eliminację, co jest bardzo ważne w przypadku osób, które mają problem z prawem. Prawo karne zazwyczaj łamane jest wtedy, gdy osoba dopuszcza się prawdziwego przestępstwa, które nie jest już tylko wykroczeniem.W takich sytuacjach wymiar kary powinien być wyższy, ponieważ więzienie ma być nauczką dla takiej osoby i jednocześnie miejsce to ma służyć w celu odizolowania danej osoby, która faktycznie zrobiła coś, co jest szkodliwe w normalnym społeczeństwie. Chodzi tu więc jasno o zasady, które dają nam jasno do zrozumienia, że do więzienia trafiają ludzie, którzy rzeczywiście w swoim życiu zrobili coś złego względem drugiej osoby.

Kara musi być skuteczna

Wysokie kary to także przestroga dla innych, że nie powinni podążać tą samą drogą, ponieważ zostaną w taki sam sposób osądzeni i ukarani, a kara nie będzie mała. Ma to przede wszystkim poprawić przestrzeganie prawa, które jest bardzo istotne z punktu widzenia odpowiednich organów. Trzeba pamiętać, że prawo jest pewnym wyznacznikiem, który musi być zachowany.Należy mieć świadomość, że to faktycznie pozwala na więcej, zwłaszcza jeśli prawo zaczyna chronić zwykłego obywatela, który czuje, że w końcu może liczyć na odpowiednie organy prawne. Liczy się przede wszystkim nasza własna świadomość, to właśnie ona odgrywa w naszym życiu kluczową rolę.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij