Korzyść z podpisanej intercyzy

Wiele prac zawierających małżeństwo w Polsce decyduje się na podpisanie dokumentu gwarantującego rozdzielność majątkową. Oczywiście tego typu formalności załatwia się przed zawarciem związku małżeńskiego i jest to umowa, która pozwala na zabezpieczenie majątkowe obu stron. Intercyza jest bardzo powszechnie stosowania i popularna, ponieważ w ten sposób małżonkowie zabezpieczają swoją pozycję finansową, dla wielu prac jest to polisa ubezpieczeniowa na wypadek, gdyby związek się nie udał.

Przy wzrastającej liczbie rozwodów, jest to bardzo uzasadnione i solidne zabezpieczenie, ponieważ intercyza rzeczywiście gwarantuje bezpieczeństwo finansowe. Należy pamiętać, że sama intercyza nie jest czymś obowiązkowym, ale mimo wszystko warto zwrócić uwagę na to, ile korzyści ze sobą niesie. Należy pamiętać, że w ten sposób uzyskujemy nie tylko niezależność finansową, ale o wiele więcej ważnych rzeczy związanych z regulacjami prawnymi.

Co daje intercyza?

Dokument potwierdzający rozdzielność majątkową daje nam przede wszystkim prawo decydować o posiadanej własności i mieniu, a także mieniu, które zostanie nabyte w niedalekiej przyszłości. W ten sposób osoba uzyskuje prawo do kupowania, sprzedaży, używania czy przeniesienia własności, ponieważ jest to własność prywatna, całkowicie niezależna od współmałżonka.Intercyza gwarantuje podział majątku w przypadku separacji, rozwodu czy śmierci współmałżonka lub współmałżonki. Intercyza pozwala nawet na modyfikację alimentów, które wiążą się głównie z kosztami utrzymania. W ten sposób wszystko, co związane z małżonkami może być regulowane za pomocą jednej nieskomplikowanej umowy, która odgrywa w tym przypadku najważniejszą rolę.

Ważna umowa

Oczywiście jest to przede wszystkim umowa przedślubna i nie każdy punkt musi być uwzględniony w takiej umowie, są to jedynie umowne punkty, na które można się zdecydować, aby tego typu intercyza, działała skutecznie. Oczywiście trzeba mieć też świadomość, że takli dokument nie rozwiązuje kwestii podziału obowiązków rodzicielskich czy też wsparcia finansowego dla nich.W tym wypadku chodzi jedynie o regulacje prawne, związane ze współmałżonkami i intercyza opiera się tylko i wyłącznie na takim rozwiązaniu prawnym. Nawet zawieranie klauzuli dotyczące dzieci, nie będzie miało żadnej wartości prawnej, ponieważ sąd rodzinny z góry uzna takie ustalenia za nieważne.

Umowa skupia się na majątku

Oczywiście intercyza to tylko i wyłącznie umowa prawna podpisywana po to, aby chronić własne prawa dotyczące majątku. Tego typu umowy sprawdzają się doskonale, zwłaszcza jeśli osoba przed zawarciem związku małżeńskiego posiadała już spory majątek czy inne aktywa, to idealne zabezpieczenie, ponieważ w przypadku rozwodu wspomniana osoba nie będzie musiała się tym dzielić, gdyż nabyła to jeszcze przed zawarciem związku. Wspólnie nabyte aktywa w czasie trwania związku, są dzielone równo po połowie, każda ze stron zabiera, tyle ile włożyła wcześniej.Rozdzielność jest więc uzasadniona, ponieważ w ten sposób finanse i wszystkie inne dobra nabyte należą do właściciela, nie ma tu mowy o wspólnym majątku. W takich wypadkach intercyza powinna być przygotowana w odpowiedni sposób, aby nie trzeba było toczyć batalii w sądzie o podział. Po co rozpoczynać sprawę cywilną, skoro intercyza pozwala nam uniknąć straty czasu, oraz kosztów związanych z procesem określając podział, jeszcze przed zawarciem małżeństwa. W ten sposób każda ze stron dba świadomie o swoje interesy i dzięki temu, nie ma żadnych problemów z podziałem w przypadku rozwodu. Taka umowa pozwala na bezpieczne życie i niemartwienie się sprawami finansowymi.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij