Ubezpieczenie firmy

Jaką polisę wybrać dla firmy usługowej?

Wybór odpowiedniego ubezpieczenia to dla wielu firm bardzo poważna sprawa. Wpływ na to ma wiele czynników. Przede wszystkim najbardziej liczącym się jest fakt, że w zależności od oferowanego pakietu usług składka ubezpieczeniowa może znacznie różnić się od siebie. I o ile w przypadku ubezpieczenia indywidualnego nie są to bardzo znaczne kwoty, o tyle w przypadku przedsiębiorstwa różnica ta może sięgać nawet kilku tysięcy złotych rocznie.

Nie powinien dziwić zatem nikogo fakt, że wybór odpowiedniej polisy dla przedsiębiorstwa bardzo często zleca się osobom, które rynek ubezpieczeń znają najlepiej i są profesjonalistami w branży. To właśnie one bardzo często pomagają, doradzają, a często także podpisują umowy z firmami ubezpieczeniowymi. Takie osoby bardzo często również negocjują korzystniejsze stawki tak, ponieważ firmy ubezpieczeniowe chętniej negocjują ceny, jeśli mają do czynienia z dużymi przedsiębiorstwami.

OC działalności gospodarczej – na co zwracać uwagę?

Podczas wyboru polisy ubezpieczeniowej tego rodzaju należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, czy zawarte w niej warunki oraz obostrzenia dotyczące wypłacania należnego zadośćuczynienia są adekwatne do wysokości składki, którą będziemy musieli zapłacić za konkretne ubezpieczenie OC. Należy przy tym również pamiętać, że OC działalności gospodarczej rządzi się nieco innymi zasadami niż ubezpieczenia dla osób indywidualnych, dlatego nie powinniśmy porównywać tych dwóch ofert pod kątem ceny czy oferty. Drugą rzeczą, która jest niemniej ważna podczas wyboru najlepszego ubezpieczenia to sama ubezpieczalnia. Obecnie na rynku mamy do czynienia z dużym przesytem w tej kwestii, dlatego firmy oferujące usługi w zakresie ubezpieczeń indywidualnych i nie tylko próbują pokonać konkurencję, oferując skrajnie niskie składki za ubezpieczenie. Bardzo często jest to jednak pułapka, na którą złapać dają się codziennie tysiące osób. Jak zatem powinniśmy wybierać naszego ubezpieczyciela? Przede wszystkim OC działalności gospodarczej powinno kosztować adekwatnie do warunków umowy, którą zawieramy z ubezpieczycielem. Firma ubezpieczeniowa powinna również posiadać już jakąś pozycję na rynku. Małe i podejrzane ubezpieczalnie powinny budzić nasze wątpliwości. Bardzo często tego rodzaju firmy mają spore problemy z terminowym wypłacaniem zadośćuczynienia. Dodatkowym problemem podczas współpracy z taką firmą może być fakt, że kontakt z jej pracownikami może być utrudniony.

Ubezpieczenie firmy – podstawy do niewypłacenia zadośćuczynienia

Czasami bywa tak, że firma ubezpieczeniowa odmówi nam wypłacenia zadośćuczynienia nawet w przypadku, kiedy awaria była poważna i nie możliwe jest prowadzenie dalsze produkcji lub świadczenie usług przez konkretne przedsiębiorstwo. Musimy być świadomi faktu, że ubezpieczenia OC działalności gospodarczej jest często obostrzone przez liczne warunki, które determinują wypłacenie zadośćuczynienia lub też nie. Wszystko w tym przypadku rozstrzyga się o to, czy opinia likwidatora szkód będzie pozytywna, czy też wręcz przeciwnie. Aby uniknąć niewypłacenia zadośćuczynienia powinniśmy unikać sytuacji, w których złamalibyśmy którekolwiek z obostrzeń dotyczących wypłacenia ubezpieczenia.

Ubezpieczenie firmy – możliwe warianty

Firmy ubezpieczeniowe bardzo często oferują swoim klientom różne warianty możliwych ubezpieczeń. Od pakietów standardowych, które najczęściej zawierają jedynie bardzo podstawowe ubezpieczenie, aż po wersję najbardziej rozszerzoną, która pomimo, że najdroższa, to jednak może przynieść nam liczne dodatkowe korzyści w przypadku zaistnienia potrzeby skorzystania z takiego ubezpieczenia. Ubezpieczenie firmy najczęściej odbywa się poprzez podpisanie umowy. Umowa ta jednak może zostać zawarta z firmą ubezpieczeniową na bardzo różny okres czasu. Do najpopularniejszych z nich należą ubezpieczenia, które zawierane są na rok. Jeżeli jednak warunki ubezpieczenia są bardzo korzystne, to warto wybrać umowę na dłuższy okres czasu. Dzięki temu będziemy mogli dłużej cieszyć się dobrymi warunkami naszej polisy. Przy czym należy pamiętać, że w takiej polisie powinien znaleźć się zapis mówiący o tym, że warunki umowy nie mogą się zmienić w trakcie jej trwania.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij