Cechy dobrego adwokata

Cechy dobrego adwokata

Decydując się na skorzystanie z usług adwokata, chcemy mieć pewność, że trafiamy w dobre ręce. Nierzadko szukamy rozwiązania swojego problemu w Internecie, lecz należy podkreślić, że jakość porad na forach internetowych może budzić wątpliwość. Jedynie indywidualne doradztwo przyniesie rezultaty i sprawi, że nie narazimy się na przykre konsekwencje. Dobry adwokat to osoba, która posiada rozległą wiedzę w zakresie prawa i jest w stanie dopasować idealne rozwiązanie do potrzeb klienta. Zatem, jakie są cechy dobrego prawnika?

Cechy dobrego adwokata

Należy podkreślić, że prawo to rozległa dziedzina, dlatego wymieniając cechy prawnika, w pierwszej kolejności trzeba zwrócić uwagę na kompetencje. Warto sprawdzić opinie na temat dobrego adwokata, jego specjalizacji i wybrać taką osobę, która będzie specjalizowała się akurat w tej dziedzinie prawa, która będzie niezbędna do rozwiązania naszej sprawy. Kluczowe znaczenie ma także profesjonalizm. Najlepszy adwokat nie może pozostawać pod wpływem osób trzecich – zarówno prywatnych, jak i instytucji państwowym. Jest on pełnomocnikiem klienta, dlatego podlega jego poleceniom.

Wymieniając cechy dobrego adwokata, warto zwrócić uwagę także na dyskrecję. Wiele osób zgłasza się po poradę prawną związaną z bardzo delikatnymi sprawami. To dlatego adwokaci objęci są tajemnicą zawodową. To klient decyduje, które informacje mogą być ujawnione. Zaufany adwokat z Bytomia, czy innej miejscowości, zawsze będzie działał wyłącznie w interesie klienta. Z tą cechą wiąże się również lojalność. Prawnik powinien podporządkować swoje działania ochronie praw swojego klienta, wykorzystując przy tym przysługujące mu środki prawne.

Radca prawny a adwokat

Choć zawody radcy prawnego i adwokata nie różnią się znacząco, to istnieją przypadki, w których bardziej pomóc może adwokat. Jeżeli szukamy pomocy w sprawie karnej lub rodzinnej, powinniśmy się zwrócić do adwokata. Gdy zależy nam na zatrudnieniu prawnika w oparciu o umowę o pracę w swojej firmie, konieczne jest znalezienie radcy prawnego. Radca prawny w przeciwieństwie do adwokata może być zatrudniony w oparciu o umowę o pracę.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij