Decydując się na skorzystanie z usług adwokata, chcemy mieć pewność, że trafiamy w dobre ręce. Nierzadko szukamy rozwiązania swojego problemu w Internecie, lecz należy podkreślić, że jakość porad na forach internetowych może budzić wątpliwość. Jedynie indywidualne doradztwo przyniesie rezultaty i sprawi, że nie narazimy się na przykre konsekwencje. Dobry adwokat to osoba, która posiada rozległą wiedzę w zakresie prawa i jest w stanie dopasować idealne rozwiązanie do potrzeb klienta. Zatem, jakie są cechy dobrego prawnika?

Cechy dobrego adwokata

Należy podkreślić, że prawo to rozległa dziedzina, dlatego wymieniając cechy prawnika, w pierwszej kolejności trzeba zwrócić uwagę na kompetencje. Warto sprawdzić opinie na temat dobrego adwokata, jego specjalizacji i wybrać taką osobę, która będzie specjalizowała się akurat w tej dziedzinie prawa, która będzie niezbędna do rozwiązania naszej sprawy. Kluczowe znaczenie ma także profesjonalizm. Najlepszy adwokat nie może pozostawać pod wpływem osób trzecich – zarówno prywatnych, jak i instytucji państwowym. Jest on pełnomocnikiem klienta, dlatego podlega jego poleceniom.

Wymieniając cechy dobrego adwokata, warto zwrócić uwagę także na dyskrecję. Wiele osób zgłasza się po poradę prawną związaną z bardzo delikatnymi sprawami. To dlatego adwokaci objęci są tajemnicą zawodową. To klient decyduje, które informacje mogą być ujawnione. Zaufany adwokat z Bytomia, czy innej miejscowości, zawsze będzie działał wyłącznie w interesie klienta. Z tą cechą wiąże się również lojalność. Prawnik powinien podporządkować swoje działania ochronie praw swojego klienta, wykorzystując przy tym przysługujące mu środki prawne.

Radca prawny a adwokat

Choć zawody radcy prawnego i adwokata nie różnią się znacząco, to istnieją przypadki, w których bardziej pomóc może adwokat. Jeżeli szukamy pomocy w sprawie karnej lub rodzinnej, powinniśmy się zwrócić do adwokata. Gdy zależy nam na zatrudnieniu prawnika w oparciu o umowę o pracę w swojej firmie, konieczne jest znalezienie radcy prawnego. Radca prawny w przeciwieństwie do adwokata może być zatrudniony w oparciu o umowę o pracę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ