Porady prawnika-cennik

Zobacz kiedy zasięgnąć porady prawnika. Ceny porad prawników są bardzo różne. Ma to związek z faktem, że branża prawnicza jest dość specyficzna. Chodzi o to, że duże znaczenie ma tutaj doświadczenie danej kancelarii czy poszczególnego prawnika. Jeśli prawnik jest na początku swojej kariery i drogi do sukcesu, to zapewne będzie miał mało klientów i będzie brał niskobudżetowe sprawy. Jednak później gdy już jego kariera nabierze tempa, to z pewnością jego ceny wzrosną. Jest to oczywiste i zazwyczaj w każdej branży tak jest, że płace rosną wprost proporcjonalnie do umiejętności i doświadczenia.

Jednak właśnie w branży prawniczej, medycznej czy finansowej różnice te są najbardziej widoczne. Często prawnicy na początku kariery parzą przysłowiową kawę, a później jest już tylko lepiej. Ich doświadczenie rośnie w związku z czym pieniądze, które zarabiają także są większe. Oczywiście nie zawsze się tak dzieje, ponieważ branża prawnicza jest dość specyficzna.

Porady

Po pierwsze najlepiej jest należeć do tak zwanej elity i mieć znajomości w branży. Po drugie, dobrze jest prowadzić tylko określony rodzaj spraw. Najlepiej żeby były to sprawy spektakularne, niczym w filmie „Erin Brookovich”.Nie każdy ma to szczęście, że dostanie taką sprawę. Jednak gdyby nawet dostał musi też bardzo dużo zaryzykować i poświęcić.

Ceny usług

Tak jak jest wyżej napisane ceny usług prawnych mogą być bardzo różne. Otóż wiele zależy od kancelarii, którą chcemy wynająć do pomocy. Warto po prostu porównać sobie cenniki różnych kancelarii. Oczywiście musi to też być skorelowane z jakością usług. Wartość porady prawnej zależy przeważnie od kilku czynników. Mogą to być: zawiłość sprawy, dziedzina prawna oraz czas postępowania. Jeśli sprawa dotyczy prawa cywilnego to specjalistów znaleźć można dość dużo, dlatego ceny mogą się od siebie mocno różnić. Jeśli chodzi o prawo podatkowe, to zajmuje się nim mniej osób i w tym przypadku ceny mogą być wyższe.Przyjmuje się zwykle, że koszt jednorazowej porady prawnej wynosi około 100 do 300 złotych. Zależne jest to także od miasta czy miejscowości. Duże miasto oznacza zazwyczaj wyższe ceny, zapewne te najwyższe przypadają na stolicę. W niektórych sytuacjach może się okazać, że jakaś uczelnia prowadzi darmowe porady prawne, gdzie po prostu można przyjść o wyznaczonych godzinach i dniach tygodnia i ją dostać.Zwykle Prowadzą je studenci w ramach wolontariatu, co pozwala im zdobyć pierwsze doświadczenia zawodowe. Na pewno może to być ciekawe wyjście z sytuacji w przypadku drobnych spraw, natomiast jeśli potrzebujemy poważniejszej porady prawnej, to z pewnością lepiej jest wybrać się do dobrego prawnika lub odwiedzić kancelarię adwokacką.

Zakończenie sprawy

Czasami zdarza się także, że jakaś kancelaria pobiera wynagrodzenia tylko i wyłącznie w przypadku wygranej sprawy. Jednak zazwyczaj mogłoby to być nieopłacalne i jest to raczej taki chwyt marketingowy. Jednak jeśli rzeczywiście znajdziemy taką firmę i wszystko dokładnie sprawdzimy, to oczywiście możemy skorzystać z jej usług. Nic nie stoi na przeszkodzie. Jeszcze może się okazać, że bardzo dobrze na tym wyszliśmy. Oczywiście jeśli wygramy sprawę albo nawet jeśli jej nie wygramy, to zaoszczędzimy na procesie. Tak czy tak więc przynajmniej trochę wygramy.Jeśli chcemy się rozwieść lub posiadamy dzieci z nieformalnego związku, ale chcemy się z partnerem rozstać, to może nagle się okazać, że jedna ze stron chce ograniczyć drugiej prawa rodzicielskie. Ale obie strony chcą, aby dzieci zamieszkały u nich. W takiej sytuacji to sąd musi rozstrzygnąć kto ma rację.

1 comment

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij