Pomoc prawnika w rozwodzie

Pomoc prawnika w rozwodzie

Biorąc ślub z wielkiej miłości nikt nie ma w głowie myśli o rozwodzie. Jednak trzeba przyznać, że w dzisiejszych czasach wiele małżeństw, które zostały zawarte w kościele, czy też w urzędzie kończy się rozwodem.

Przygotowanie do rozwodu
Rozwód nie jest przyjemną rzeczą – tak, trzeba sobie to na samym początku uświadomić. Jednak, jeżeli czujecie, że Waszego małżeństwa nie da się już uratować, to trzeba pomyśleć o tym, aby złożyć pozew rozwodowy. Musicie jednak wiedzieć, że sami nie możecie zabierać się za taką sprawę. Do tego zadania warto zatrudnić profesjonalnego adwokata, który pomoże wam przeprowadzić cały proces. Przykładem takiej osoby może być polecany przez nas specjalista z którego witryną można zapoznać się pod adresem: https://adwokat-koprowski.pl/ . W pierwszej kolejności należy umówić się na wizytę i wspólnie ustalić z ekspertem wszelkie niezbędne fakty związane z naszą sprawą oraz jej przebiegiem. Dowiemy się także jak przygotować się do pierwszego spotkania z prawnikiem.

Proces rozwodowy
Trzeba sobie uświadomić fakt, że rozwód to nie jest łatwa sprawa. To złożony proces, który może ciągnąć się nawet latami. Rzadko które rozstanie kończy się polubownie, już na pierwszej rozprawie. Przy okazji rozwodu, kiedy sąd będzie orzekał o ustaniu pożycia małżeńskiego, warto również ustalić sprawy, które związane są z rozstaniem. Po pierwsze, jeżeli w związku są dzieci małoletnie, to warto ustalić opiekę nad nimi oraz odpowiednią wysokość alimentów. Tylko od woli małżonków zależne jest, jak ta sprawa się zakończy. Jeżeli jest to polubowne rozstanie, to można liczyć nawet na wspólna opiekę nad maluchami oraz na odpowiednie alimenty. Warto zadbać o to, aby dzieci były jak najmniej angażowane w takie sprawy ze względu na ich psychikę.

Wojna w sądzie
Niestety, bardzo często dochodzi do wojny w momencie, kiedy dochodzi do podziału majątku. Tym bardziej, jeżeli doszło do zdrady jednej ze stron. Nawet jeżeli przed ślubem została podpisana intercyza, to w przypadku zdrady można ubiegać się o część majątku. Jednak naprawdę jest to bardzo skomplikowany proces, do którego trzeba się odpowiednio przygotować. Wojna w sądzie, w takich sprawach to coś bardzo pewnego, dlatego nie można przyjść samemu. Adwokat to ktoś, kto powinien być obecny. Dzięki niemu możecie walczyć o swoje, o coś co Wam się należy przy rozwodzie. Dlatego właśnie należy wybrać specjalistę z wieloletnim doświadczeniem, który z ogromną pasją i zaangażowaniem poświęci się naszej sprawie i pomoże nam przebrnąć przez cały proces rozwodowy.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij