Polisolokaty – pozew zbiorowy czy indywidualny Od czego zacząć, kiedy chcesz odzyskać pieniądze z polisolokaty

Polisolokaty – pozew zbiorowy czy indywidualny? Od czego zacząć, kiedy chcesz odzyskać pieniądze z polisolokaty?

Polisolokaty to popularne produkty finansowo-ubezpieczeniowe, które niestety nie cieszą się dobrą sławą. Osoby, które chciały zainwestować i zabezpieczyć swoją przyszłość, w wielu przypadkach się rozczarowały, ponieważ okazało się, że mogą stracić wszystkie ulokowane oszczędności. Czym więc są polisolokaty i gdzie szukać pomocy, gdy mamy z nimi problemy? Lepiej zdecydować się na pozew zbiorowy czy może indywidualny?

Polisolokaty, czyli co?

Polisolokaty to produkty finansowo-ubezpieczeniowe, łączą w sobie cechy charakterystyczne dla inwestycji oraz ubezpieczeń. Nie są jednak zawierane w bankach. Umowa bowiem podpisywana jest między klientem a towarzystwem ubezpieczeniowym. Wiele osób utożsamia je z lokatami, na co wpływ ma oczywiście nazwa. Są jednak od nich lepiej oprocentowane, dlatego tak wielu klientów się na nie zdecydowało. W dodatku jeszcze do niedawna polisolokaty nie były objęte podatkiem Belki, więc klienci mieli przedstawianą wizję czystego zysku. Produkty te miały też polisę ubezpieczeniową, na wypadek śmierci pieniądze miały być przekazywane rodzinie.

 
Czemu tak wiele osób zdecydowało na polisolokaty? Głównie z chęci zysku, na lokatach bankowych już od dawna nie da się zarobić przez niskie oprocentowanie. Mało tego, produkty te były i są udzielane przez znane towarzystwa ubezpieczeniowe, co zwiększa wiarygodność polisolokat.

 
Polisolokaty – skąd problemy?

Problemy związane z tymi produktami pojawiają się zazwyczaj wtedy, kiedy chcemy rozwiązać umowę. Okazuje się, że są one „obciążone” opłatami likwidacyjnymi, które w znacznej mierze pochłaniają ulokowane pieniądze. Polisolokaty mogą zawierać klauzule niedozwolone będące wskazaniem do złożenia pozwu (www.kpsi.pro), o czym wiele osób podczas podpisywania umowy nie zostało poinformowanych lub zrobiono to tak, by klientów wprowadzić w błąd. W niektórych przypadkach opłaty wynosiły nawet 90% oszczędności. W dodatku polisolokaty nie do końca są produktami bezpiecznymi z innego względu. Podlegają one Ubezpieczeniowemu Funduszowi Gwarancyjnemu, a nie Bankowemu Funduszowi Gwarancyjnego, zatem w przypadku upadłości firmy ubezpieczeniowej, klienci otrzymują część, a nie całość ulokowanych środków.

 
Jak odzyskać pieniądze z polisolokat?

Najskuteczniejszym sposobem, by odzyskać pieniądze z polisolokat, jest wystąpienie na drogę sądową. Na szczęście wiele jest kancelarii, które specjalizują się w takich zagadnieniach i potrafią klientom pomóc od początku do końca, odzyskując oczywiście wpłacone pieniądze. Ci do wyboru mają 2 sposoby: złożyć pozew indywidualny lub zbiorowy. Zarówno pierwszy, jak i drugi mają swoje wady i zalety. Pozew indywidualny z pewnością zostanie rozpatrzony szybciej, jednak będzie generował ze sobą wyższe koszty. Pozew zbiorowy natomiast zapewne wydłuży czas oczekiwania na podjęcie tej sprawy, a potem kompleksowe jej przeprowadzenie, ale dzięki zaangażowaniu czasem nawet kilkudziesięciu osób, koszty rozłożą się na wszystkich klientów, co nie będzie tak dotkliwe finansowo.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij