Niebezpieczne umowy

W ciągu swojego życia człowiek podpisuje wiele ważnych dokumentów i umów, które są dla niego wiążące.

Oczywiście należy pamiętać, że nie wszystkie umowy, jakie podpisujemy, są dla nas odpowiednio korzystne i może się okazać, że z pozoru dobrze skonstruowana umowa, zawiera wiele różnych pułapek związanych z dodatkowymi kosztami, co często nie wyłapujemy, ponieważ tego typu informacje zawsze są na samym końcu takiego dokumentu i napisane małymi literkami, które nie są dobrze czytelne. W momencie podpisania umowy, sprawa staje się przesądzona, ponieważ podpis jest równoznaczny z akceptacją takiej felernej umowy. Warto o tym pamiętać, zwłaszcza że tego typu niebezpieczeństwa pojawiają się dość często w naszym życiu.

Nie zawsze umowa jest czytelna

Jeśli mamy wątpliwości co do zasadności danej umowy lub zostaliśmy oszukani przez osobę, która z nami tę umowę zawarła, to wtedy możemy skorzystać z pomocy prawnej. W tym wypadku wytoczona sprawa cywilna jest uzasadniona, ponieważ od samego początku osoba podpisująca z nami umowę, nie była wobec nas szczera i nie poinformowała o wielu niekorzystnych punktach w umowie, wspominając jedynie same pozytywne rozwiązania.

Formy zawierania umowy dotyczą nie tylko pisemnego dokumentu, ale i ustnego porozumienia. Każda zawarta umowa, niezależnie od wagi jest wiążąca no, chyba że zostaje zawarta niezgodnie z przepisami, wtedy można orzec o jej nieważności. Najłatwiej możemy odrzucić umowę przedwstępną, ponieważ, może ona zawierać najwięcej nieścisłości, a bez odpowiedniego wyjaśnienia, nie jesteśmy o tym wszystkim poinformowani, więc wygląda to wtedy na celowe zatajenie faktów. Oczywiście trzeba pamiętać, że umowy dają nam pewną gwarancję zwrotu.

Prawo umożliwia odstąpienie od umowy

Prawnie, możemy odstąpić od umowy i mamy na to najczęściej dwa tygodnie. To najlepszy okres do tego, aby zapoznać się z całą umową i przemyśleć jej zawarcie, ponieważ liczą się najbardziej przemyślane rozwiązania, tylko w taki sposób jesteśmy w stanie przeanalizować umowę z radcą prawnym i zapytać się o legalność zawartej umowy. Takie możliwości są bardzo ważne, ponieważ tylko w taki sposób jesteśmy w stanie poradzić sobie z nieuczciwą umową.

Radca prawny na pewno przyjrzy się dokumentowi i wyciągnie ewentualne nieścisłości. W ten sposób o wiele łatwiej możemy sobie poradzić z nieuczciwymi umowami, zwłaszcza jeśli analiza wykaże nieprawidłowości, warto zawalczyć o prawdę w sądzie. Sprawa cywilna na pewno nie należy do najłatwiejszego zadania, chyba że mamy pełno różnych dowodów, Wtedy musimy je we właściwy sposób przedstawić, ponieważ tylko tak będziemy mogli udowodnić swoją rację. Jeśli zostało złamane prawo, to na pewno sąd będzie po naszej stronie.

Umowa musi być jasna dla podpisującego

Nie należy bać się procesu, ponieważ z nieuczciwymi umowami trzeba walczyć, po to, aby inne osoby zawierające tego typu zobowiązania, nie mogły czuć się bezkarnie. Musimy złożyć odpowiednie oświadczenie oraz podpisać je własnoręcznie imieniem i nazwiskiem, tylko wtedy taki dowód może zostać wzięty pod uwagę.

Dzisiaj wiele ludzi ma problemy z nieuczciwymi usługodawcami, którzy narażają klienta na olbrzymie koszta, związane z dodatkowymi płatnościami. Trzeba się przed tym chronić i sprawy cywilne z zakresu nieuczciwych umów, są najlepszym sposobem na szukanie sprawiedliwości. Sądy bardzo chętnie nas wysłuchają, ale musimy wykonać właściwy krok i zgłosić sprawę w odpowiednie miejsce. Dzisiaj każda osoba jest równa wobec prawa, dlatego nie musimy obawiać się, że przegramy, zwłaszcza jeśli faktycznie doszło do naruszenia kodeksu cywilnego.

1 comment

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij