Małżonek nie utrzymuje rodziny

Kobiety bardzo często mają problemy ze swoimi małżonkami, którzy pomimo dobrej pracy nie łożą pieniędzy, na utrzymanie rodziny. Małżonek mieszkający z kobietą uważa, że nie ma takiego obowiązku, zwłaszcza jeśli żona pracuje. Jest to jednak bardzo poważny problem prawny, który może być rozwiązany i to niekoniecznie na korzyść małżonka. Należy zauważyć, że utrzymywanie rodziny, to jeden z ważniejszych obowiązków, dlatego, jeśli żona zwróci się do sądu, to może nastąpić sytuacja, w której to prawo zmusi małżonka do wypłacania całości lub części wynagrodzenie, do rąk drugiego małżonka. Przepisy w tej kwestii są wyraźne i tak naprawdę, kobieta poszukująca pomocy prawnej, może jak najbardziej taką pomoc uzyskać.

Należy pamiętać, że w przypadku małżeństwa występują tak zwane wspólne potrzeby i muszą one być spełnione, a do takich potrzeb zalicza się między innymi koszty utrzymania mieszkania, wyżywienie czy odzież. Tak naprawdę nie jest to do końca sprecyzowane, ponieważ chodzi tu przede wszystkim o ogólne indywidualne potrzeby członków rodziny, a to na to wszystko uwzględnia się wiek, stan zdrowia, a nawet zainteresowania. Dzieci mają zupełnie inne potrzeby niż dorośli, dlatego obowiązek płacenia pieniędzy żonie czy mężowi, przez drugiego małżonka, musi być spełniony. Należy pamiętać, że osoby niepracujące i nieosiągające dochodu z powodu własnego lenistwa, również są zobowiązane do utrzymania rodziny i w takich wypadkach sąd równie surowo karze, jeśli osoba nie czyni starań, aby znaleźć pracę, tylko przesiaduje w domu, na utrzymaniu żony.

Jak przekonać małżonka?

Jeśli prośby nie zadziałają żona, ma prawo wytoczyć proces w sądzie rodzinnym, ale ostatecznie takie samo prawo ma prokurator, który może zrobić to zamiast małżonka czy też inne organizacje społeczne w tym opieka społeczna.Odpowiednie powództwo na rzecz obywateli skupia się w sprawach o tak zwane roszczenia alimentacyjne, gdzie przed sądem małżonkowie, mogą zawrzeć korzystną ugodę, lub sądzić się o określoną kwotę wynagrodzenia. Sąd może sam wydać wyrok, gdzie pewna kwota będzie potrącana małżonkowi i przekazywana do drugiej osoby, z którą małżonek znajduje się w pożyciu małżeńskim.

Przepisy trzeba przestrzegać

Od przepisów, nie sposób uciec, dlatego nie warto kombinować, tylko skupić się na pełnym rozwiązaniu problemu. Jeśli małżonek mimo wszystko nie zmienia swojego nastawienia, to można mu wytoczyć powództwo o alimenty, na rzecz dzieci, jeśli małżonek takie posiada. Wtedy rodzic występuje nie w imieniu własnym, ale dzieci i robi to przed sądem.Podobnie sprawa wygląda z przedmiotami, które należą do wspólnej własności. Życie w związku małżeńskim nakazuje dzielenie się rzeczami, które mimo wszystko należą do majątku wspólnego obu małżonków. Musi on wtedy bezwzględnie dzielić się z innymi członkami rodziny, ponieważ to nakazuje mu prawo.

Kwestie prawne

Jeśli więc poprzednie tryby wydają się nieskuteczne, to zawsze istnieje możliwość dochodzenia środków, które będą przeznaczone na zaspokojenie potrzeb rodziny, do takiego małżonka, który nie spełnia tego przymusowego obowiązku. Jeśli sąd zdecydujemy się przekazywać wynagrodzenie za prace czy też inne należności finansowe, to małżonek musi podzielić się z drugim małżonkiem, ponieważ jest to oficjalny wyrok sądu w tej sprawie.Małżonek, który otrzymuje taki wyrok, może zawsze odwołać się od takiego nakazu, a z kolei małżonek, który nie otrzymywał pieniędzy, może wystąpić do sądu o wydanie takiego dokumentu, nakazującego przekazywanie wynagrodzenia.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij