Przemoc w małżeństwie - gdzie szukać pomocy?

Przemoc w małżeństwie – gdzie szukać pomocy?

Przemoc między małżonkami to temat tabu. Wiemy, że takie zjawisko istnieje w niektórych domach, ale nie łatwo jest zmienić takie destrukcyjne warunki życia.

Gdzie się udać po pomoc? Najlepiej będzie skorzystać z pomocy profesjonalistów od spraw sądowych. W większości miast dla osób pokrzywdzonych przemocą domową są darmowe porady prawne. Dlaczego warto z nich skorzystać i dlaczego nie należy się ich bać?

Strach

Największymi problemami blokującymi osoby doznające przemocy domowej są strach i wstyd. To one powodują to, iż wiele osób nie może poprawić swojego stanu życia. Czy adwokat jest osobą, której możemy zwierzyć się z tych wszystkich okropieństw? Czy będzie on w stanie nam pomóc? Z pewnością takie myśli kłębią się w głowie osoby poszkodowanej. Jednak jeśli nie przełamie się strachu i wstydu, to sytuacja nie ulegnie zmianie. Adwokaci to osoby, którzy mają doświadczenie w pracy z ludźmi z trudnymi przeżyciami. Dlatego warto się do nich wybrać.

Porady prawne – co możemy zyskać?

Dzięki nim będziemy w stanie w końcu coś zmienić w naszym życiu. Wiele osób doświadczających przemocy domowej nie jest świadoma swoich praw i tego, że może swoją sytuację zmienić przy zastosowaniu polskiego kodeksu karnego. Jednak najważniejsze jest to, że w takim miejscu dowiemy się dokładnie tego, jakie działania podjąć, aby rozwiązać nasz problem. Radcy prawni czy adwokaci mają doświadczenie w takich sprawach i dlatego warto im zaufać.

Co, jeśli nie mamy pieniędzy?

W większości miast w Polsce istnieją miejsca, w których osoby doświadczające przemocy mogą zaznać darmowej pomocy. Do dyspozycji jest także dla nich telefon pomocy czyli – niebieska linia. Tam z pewnością poinstruują nas, co należy zrobić czy gdzie warto się udać po dodatkową pomoc. Z pewnością pieniądze nie będą stanowiły problemu w tej sprawie.

Gdzie szukać pomocy?

Najlepiej jest zacząć od zadzwonienia na niebieską linię, gdzie pokierują nas dalej. Możemy także przy pomocy np. internetu, wyszukać miejsca, gdzie możemy zasięgnąć darmowej porady prawnej. Należy przełamać tylko lęk i wstyd, bo tylko dzięki temu będziemy w stanie zmienić coś w życiu. Jeśli nasza sytuacja finansowa nie pozwala nam na wydanie pieniędzy to i tak pomoc będzie nam udzielona w odpowiednich miejscach stworzonych do tego celu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij