Dlaczego warto korzystać z usług biura księgowego?

Dlaczego warto korzystać z usług biura księgowego?

Kiedy zakładamy własną działalność gospodarczą, wówczas mamy naprawdę wiele obowiązków na głowie. Zajmują one nam na tyle dużo czasu, że przeszkadzają w prowadzeniu dzielności. Dla przykładu bardzo dużą ilość czasu zajmuje nam kwestia księgowości. Zamiast spotykać się z potencjalnymi klientami, sprawdzamy, czy aby na pewno faktury się zgadzają. Jest to sytuacja, która nie powinna mieć miejsca. Jak się z nią uporać?

Jak zatrudnić księgowego?

Czysto teoretycznie rozwiązanie jest proste. Wystarczy zatrudnić księgowego, który będzie nam księgowość prowadził. Sprawa jednak zaczyna się komplikować, kiedy podliczamy sobie koszty, jakie taki księgowy nam wygeneruje. Problem ten jest szczególny dotkliwy dla małych firm. Księgowy nie będzie pracował za minimalną krajową, jest to zawód dość dobrze opłacany, a dodatkowo musimy policzyć dodatkowo ZUS, ubezpieczenie zdrowotne itp. Dla małej firmy jest to koszt bardzo często nie do udźwignięcia, a szczególnie dla wielu osób, które do tej pory prowadzą własną działalność gospodarczą. Szczególnie dlatego, że w małej firmie zazwyczaj księgowy nie miałby tyle pracy, aby zagospodarować pełny etat. W przypadku dużych firm czy korporacji sprawa ma się zgoła inaczej, jednak tutaj mamy zdecydowanie inną skalę zagadnień rachunkowych. Małym firmom z pomocą przychodzą jednak biura rachunkowe. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce na przykład „biuro rachunkowe Kraków Krowodrza„, aby zobaczyć, jak wiele biur znajduje się tylko w jednej dzielnicy tego miasta.

Współpraca z biurem rachunkowym

Obecnie nawiązanie współpracy z biurem rachunkowym jest prostsza niż kiedykolwiek. Obecnie nawet nie trzeba wychodzić z domu, jeśli nie mamy na to ochoty. Wiele biur ma swoje strony i współpracę możemy nawiązać online. Dla przykładu biuro rachunkowe w Wieliczce może z powodzeniem obsługiwać księgowość firmy z Rzeszowa czy Opola. Współpraca z biurem rachunkowym jest o tyle dobra, że możemy bez problemu dostosować zakres usług do rozmiaru naszej działalności. Abonamenty w takich biurach rachunkowych zaczynają się od stu pięćdziesięciu złotych za miesiąc. Jest to naprawdę spora różnica w porównaniu do na przykład zatrudniania księgowego na etacie. Nawet współpraca z niezależnym księgowym na zasadzie umowy o dzieło lub zlecenie, będzie dla nas większym obciążeniem.

Gdzie szukać biur rachunkowych? Pomimo faktu, że można szukać biur rachunkowych w zasadzie na terenie całego kraju, to najlepiej szukać biura w pierwszej kolejności położonego relatywnie blisko miejsca prowadzenia działalności. Czasem do biura będzie trzeba się jednak udać osobiście i lepiej nie jechać przez cały kraj, aby załatwić jakieś błahe sprawy. Jeśli mamy działalność w Krakowie, to dobrze znaleźć biuro rachunkowe Kraków Podgórze lub w innej dzielnicy tego miasta.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij