Faktura ustrukturyzowana w systemie KSeF na ekranie tabletu

Czym jest faktura ustrukturyzowana i jak przejść na KSeF dzięki Comarch EDI?

Przejście na Krajowy System e-Faktur (KSeF) dzięki Comarch EDI jest bardzo proste i może przynieść przedsiębiorcom wiele korzyści. Nie czekaj do 2024 roku, kiedy faktury ustrukturyzowane będą obowiązkowe – dowiedz się więcej na ten temat i usprawnij księgowość w swojej firmie już teraz!

Z tekstu dowiesz się:

  • czym są e-faktury KSeF,
  • jak Comarch EDI ułatwia korzystanie z KSeF,
  • jakie kroki wykonać, aby przejść na faktury ustrukturyzowane za pomocą Comarch EDI.

KSeF faktury – czym są faktury ustrukturyzowane?

Faktura ustrukturyzowana to dokument elektroniczny, który ma ustaloną formę, dzięki czemu może być łatwo przetwarzany przez system informatyczny. W Polsce są one wystawiane w formacie XML i zawierają informacje o sprzedawcy, nabywcy, towarach lub usługach oraz kwocie do zapłaty.

Aby zacząć wystawiać i porządkować swoje faktury w formie ustrukturyzowanej, musisz korzystać z Krajowego Systemu e-Faktur, czyli w skrócie KSeF. To narzędzie udostępnione przez Ministerstwo Finansów, które umożliwia bezpieczną i szybką wymianę faktur między podmiotami gospodarczymi.

KSeF – integracja z Comarch EDI dla łatwiejszego wdrożenia e-fakturowania w firmie

Przedsiębiorcy, którzy chcą przyspieszyć swoje procesy księgowe i zaoszczędzić czas, powinni rozważyć przejście na Krajowy System e-Faktur. Najlepiej zrobić to już teraz, kiedy e-fakturowanie nie jest jeszcze obowiązkowe, aby na spokojnie wdrożyć siebie i swoich pracowników w nowe procedury. Najlepiej zrobić to za pomocą Comarch EDI – narzędzia umożliwiającego łatwe i bezpieczne korzystanie z systemu KSeF w firmie oraz co za tym idzie, automatyzację procesów biznesowych.

Dzięki Comarch EDI proces wystawiania dokumentów księgowych staje się łatwiejszy i bardziej przejrzysty. Oprogramowanie umożliwia automatyczne generowanie faktur ustrukturyzowanych, co pozwala zaoszczędzić czas i uniknąć błędów przy ręcznym wypełnianiu danych. Co więcej, możesz mieć pewność, że zawsze korzystasz z aktualnej wersji KSeF – zmiany wydajności systemu są na bieżąco monitorowane.

Kolejną korzyścią wynikającą z przejścia na aplikację KSeF dzięki Comarch EDI jest możliwość prowadzenia bieżącej kontroli nad dokumentami. Wszystkie faktury są automatycznie sprawdzane pod kątem poprawności technicznej, a potem przechowywane w systemie, co umożliwia ich szybkie wyszukiwanie oraz łatwe zarządzanie nimi. Możesz też łatwo wyszukać interesujący Cię dokument za pomocą EDI Tracking.

Warto także zwrócić uwagę na korzyści finansowe wynikające z korzystania z e-faktur KSeF i Comarch EDI. Wystawienie faktury ustrukturyzowanej jest tańsze niż w przypadku papierowej, a dodatkowo umożliwia szybsze rozliczenie transakcji.

Jak zacząć korzystać z KSeF za pomocą Comarch EDI?

Aby przejść na KSeF przy pomocy systemu Comarch EDI, skontaktuj się z przedstawicielem firmy Comarch. Możesz to zrobić online – za pomocą formularza, który znajduje się na stronie internetowej Comarch. Wystarczy, że podasz tam najważniejsze informacje na temat Twojej firmy, a specjalista skontaktuje się z Tobą wybraną przez Ciebie drogą (telefonicznie lub mailowo), aby przedstawić bliżej ofertę i podać informacje niezbędne do przejścia na KSeF.

Dzięki łatwej integracji z KSeF oraz automatyzacji procesów biznesowych wystawianie faktur stanie się prostsze i szybsze niż kiedykolwiek! Jeśli masz jeszcze jakiekolwiek wątpliwości co do funkcjonowania systemu, sprawdź dotyczące KSeF pytania i odpowiedzi na stronie internetowej Comarch.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij